Alfa Romeo 145 Na Trackday – Modyfikacji Ciąg Dalszy

alfa romeo 145 qv

alfa romeo 145 qvJedni wydają na wycieczki do Turcji, inni zbierają na mieszkanie, a ja buduję sobie auto na jazdę na trackdayach. Każdy petrolhead chyba wie o co chodzi, ale jeśli ktoś zabłądził to już spieszę z wyjaśnieniem.

Czym Jest Trackday?

Trackday to impreza na torze, gdzie po uiszczeniu odpowiedniej opłaty możemy pojeździć własnym samochodem i doskonalić własne umiejętności oraz otrzymujemy pomiar czasu. Nie jest to wyścig, bo kto chciałby ścierać się drzwi w drzwi własnym codziennym samochodem. W dodatku często możemy spotkać tam Porsche 911, Subaru Imprezy, BMW M3, Hondy Civic i wiele innych.

Często do dyspozycji jest również instruktor, który pokażę nam jak pokonywać poszczególne zakręty.

Zmiana Priorytetów – KJS czy Trackday?

Kiedyś chciałem startować w KJS czyli Konkursowej Jeździe Samochodem. Nastąpiła jednak zmiana priorytetów – jednak trackday – jazda torowa bardziej mnie jara, czyli wykręcanie czasu na tym samym torze dążąc do poprawy. Trackday wymaga też mniejszych nakładów finansowych, nie potrzebuję pilota oraz jest mniejsze ryzyko „dzwona”.

Na razie wpadła tylko rozpórka Wiecher Sports i filtr stożkowy Simota – tutaj jeszcze będę eksperymentował, ponieważ słyszałem różne opinie o stożkach. Wymieniłem też amortyzatory na nowe i sprężyny Eibach Pro kit – 30mm. W przyszłości chciałbym wstawić Bilstein B6, które już sprawdziłem w 156.

W ostatnim tygodniu przyszedł czas na felgi i opony. Felgi to Zender LeMans z limitowanej edycji „500” do Alfy 145 właśnie. Jeśli chodzi o opony to rozważałem semi-slicki Federala. Zamierzam jednak jeździć też na co dzień, więc na razie zdecydowałem się na opony drogowe o mocno sportowej charakterystyce czyli Toyo T1R.

Z resztą zobaczcie sami jak wyglądają i co się dzieje obecnie z moją Alfą 145 Quadrifoglio Verde:

Zasubskrybuj kanał, bo już wkrótce kolejne filmy z kolejnych modyfikacji. No i oczywiście relacje z trackdayów.

Wpadnij również na mojego Instagrama 😉

AmadeuszDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *