Navitel E500 – Test Nawigacji Za Rozsądną Cenę

navitel e500 - test

navitel e500 - testOstatnio testowałem urządzenie 2w1 czyli tablet Navitel T700 3G z nawigacją. Dzisiaj przedstawiam kolejną nawigację, którą testowałem i jest to Navitel E500.

Trochę o parametrach. Mamy tu procesor Cortex A7, który można znaleźć również niektórych smartfonach, oprócz tego mamy 128 MB RAMu – w T700 mieliśmy, aż 4 razy więcej co było widać. Cena tego urządzenia jest jednak prawie 2 razy niższa i ma ona spełniać tylko jedną funkcję czyli nawigacji. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną to jest to 8 GB zapełnione przez mapy aż 47 krajów. Na szczęście mamy możliwość wsadzenia własnej karty microSD do 32 GB.

Ekran, obudowa

Ekran ma przekątną 5 cali co jest według mnie najlepszą wielkością, większe po prostu zasłaniają zbyt dużą część szyby. Ekran ma rozdzielczość 480×272 px i jest bardziej matowy niż w T700, ale tutaj mamy w zestawie rysik, który jest przymocowany do uchwytu na szybę. Muszę się jeszcze na chwilę zatrzymać przy obudowie, ponieważ wykonana ona jest z bardzo fajnego w dotyku tworzywa, nie jest to taki zimny plastik tylko posiada on lekko matową fakturę w kolorze grafitowym.

Co znajdziemy na ekranie

Po lewej stronie wyświetla nam się najbliższy skręt, poniżej kolejny manewr, następnie aktualna prędkość, pozostały czas do celu, odległość oraz czas przybycia na miejsce. Na samym dole znajduje się przycisk rozwijający menu. U góry znajdziemy pasek, który pokazuje postęp trasy, następnie stan baterii i godzinę.

Kolejna różnica to system operacyjny – w T700 był to Android 6.0 tutaj jest to Windows CE6. Nie wszystkie nawigacje posiadają wbudowaną solidną baterię – tutaj na szczęście mamy taką, która pozwala na minimum 2-3 godziny działania bez stałego źródła zasilania. to bardzo wygodne w użytkowaniu. Ja osobiście lubię słuchać muzyki w samochodzie trochę głośniej, a głośnik w E500 jest na tyle mocny, że spokojnie można usłyszeć komunikaty nawet przy trochę bardziej „rozkręconym” audio.

Dożywotnie aktualizacje

Oprócz wspomnianych map mamy możliwość dokupienia innych na okres 1 miesiąca, 1 roku lub dożywotnio. Na mapy, które już posiadamy w standardzie oczywiście mamy dożywotnie aktualizacje. Jednym z lektorów, których mamy do wyboru ponownie został tutaj Zbigniew Urbański. Znajdziemy tu kilka trybów pracy czyli samochodowy/motocykl, rower, taxi, autobus, pojazd uprzywilejowany czy chociażby ciężarowy – to się bardzo przydaje, ponieważ uwzględnia tonaż, ciasne nawroty i wszelkie zakazy i ograniczenia dla pojazdów ciężarowych. Swoją drogą jestem ciekawe co uwzględnia tryb taxi? Czy chodzi tu o zatrzymywanie i parkowanie gdzie popadnie 😉

Navitel E500 to dobra propozycja z niższej półki w stosunku jakość/cena, szczególnie jeśli szukasz urządzenia, które ma spełniać podstawową rolę bez zbędnych gadżetów.

Cena: 299 zł

Amadeusz

navitel e500 - test navitel e500 - test navitel e500 - test navitel e500 - test navitel e500 - test navitel e500 - testKomentarz: Navitel E500 – Test Nawigacji Za Rozsądną Cenę

  1. Moto 7 napisał(a):

    Nawigacja prezentuje się bardzo estetycznie. Zastanawiam się nad zakupem jakieś propozycji niskobudżetowej, bo na długich trasach niestety komórki z nawigacją zaczynają się przegrzewać, co uniemożliwia bezpieczne kontrolowanie trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *