Tor Pixers Ring – Nowy Tor w Polsce Już Otwarty

tor pixers ring

tor pixers ringMożna spokojnie powiedzieć, że w ciągu ostatnich kilku lat coś się w końcu ruszyło w kwestii torów w naszym kraju. Jest kilka dużych obiektów w Polsce, gdzie organizuje się regularnie imprezy typu „track day”. Ograniczeniem są jednak terminy do których musimy się dostosować no i trzeba przyznać, że nie jest to tania zabawa. Taki wyjazd potrafi pochłonąć spokojnie tysiąc złotych. Jeśli ktoś jeździ Nissanem GT-R to może nie jest to dla niego wielki wydatek, jednak jeśli ktoś posiada kilkunastoletni samochód o sportowym charakterze oraz po prostu ma żyłkę do jazdy i chciałby się pościgać to już taki wydatek może być dla niego zbyt duży.

Nowy Obiekt w Polsce

Niedawno jednak ktoś postanowił trochę inaczej podejść do tematu i stworzyć sieć torów na które możemy wjeżdżać kiedy chcemy – przypomina to bardziej system, który spotkać możemy na przykład na torach kartingowych. Mam tutaj na myśli Tor Pixers Ring, który to znajduje się w LSSE Krzywa niedaleko Bolesławca. Docelowo projekt ma obejmować 5 obiektów w Polsce – w okolicach Warszawy, w Szczecinie, Poznaniu i w Sopocie.

Jest to jedyny tor w Polsce, gdzie rozliczani jesteśmy za rzeczywisty czas spędzony na torze. Całość rozwiązano w ten sposób, że możemy zostać klubowiczem i wykupić jeden z czterech pakietów w zależności od tego, jak często chcemy jeździć. Najtańszy to koszt jedynie 19 zł. Tor dostępny jest w tygodniu od 6 do 22 oraz od 10 do 22 w weekendy.

Oprócz członkostwa organizowane są cykliczne eventy, czyli (nie) legalne nocne wyścigi Ring Wars i Pixers Cup – wyścigi dla każdego.

Nie Musisz Mieć Lambo

Jak na większości torów możemy jeździć tutaj cywilnymi samochodami, czyli jeśli mamy w garażu jakiegoś hot hatcha lub auto tylko do „upalania” lub jakikolwiek inny samochód to ważne, by był tylko sprawny technicznie i możemy szlifować swoje umiejętności.

Co do umiejętności to dla bardziej wymagających przygotowano również możliwość jazdy razem z trenerami – w zależności od potrzeb możemy uczyć się jazdy sportowej lub po prostu podnosić swoje umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy i radzenia sobie w trudnych warunkach.

Na tym jednak oferta się nie kończy, ponieważ jeśli nie dysponujemy samochodem o oszałamiających osiągach lub po prostu nie chcemy eksploatować swojego samochodu w trudniejszych warunkach to możemy skorzystać z wypożyczalni – paleta samochodów na torze Pixers Ring jest dosyć obszerna – od Mini Coopera S czy Forda Focusa RS przez Subaru Imprezę STi, aż po Nissana GT-R czy Teslę S. Taka przejażdżka może być również świetnym prezentem dla faceta, który jest petrolheadem (dla niewtajemniczonych oznacza to maniaka motoryzacyjnego).

Osobiście uważam, że tory wyścigowe są w Polsce potrzebne. Rośnie standard życia i rośnie zapotrzebowanie na taki rodzaj rozrywki. Naprawdę wiele osób potrzebuje się wyszaleć. Szkoda jednak, że są ludzie, którzy starają się to utrudnić. Zainteresowanie motorsportem rośnie, mamy wielu utalentowanych młodych kierowców w różnych seriach wyścigowych, więc wszystko zmierza na dobry „tor”.

Amadeusz

tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring tor pixers ring

tor pixers ring

DCIM100MEDIADJI_0099.JPG

tor pixers ring

DCIM100MEDIADJI_0112.JPG

DCIM100MEDIADJI_0119.JPGDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *