Włoska Wiosna – Zlot Włoskich Samochodów

włoska wiosna

włoska wiosna1 kwietnia w Rzeszowie odbył się zlot włoskich samochodów. Była to pierwsza impreza z czterech, które mają sie odbyć czyli Włoska Wiosna. Nie trudno się domyślić, że kolejne to Włoskie Lato, Jesień i Zima.

Najliczniej oczywiście stawili się właściciele samochodów marki Alfa Romeo, a zaraz za nimi Fiaty. Nie zabrakło jednak kilku Lancii czy Maserati. Osobiście żałuję, że było tak mało sztuk Alfa Romeo GTV no i po cichu liczyłem może chociaż na jedno Ferrari lub Lamborghini – może na następnej edycji, stawi się jakiś właściciel włoskiego supersamochodu.

Mimo zamiłowania do Alfa Romeo to na mnie duże wrażenie zrobiły dwa samochody innych włoskich marek. Pierwsza to Lancia Delta Integrale Evo1 przerobiona chyba pod rajdy/wyścigi górskie, a drugie to Maserati 3200GT. Maserati chowa pod maską silnik V8 bi-turbo o mocy aż 375 koni mechanicznych, co pozwala rozpędzić tę maszynę do setki już w 5,1 sekundy. Bardzo charakterystyczny element w tym samochodzie to tylne podłużne światła, całe nadwozie z resztą zostało zaprojektowane przez studio Giugiaro.

Oprócz tego obejrzeć można było sporo naszym rodzimych „małych fiatów”, Fiatów Coupe, kilka Fiatów pod barwami Abarth, kilka klasyków innych marek – nie tylko włoskich oraz wiele, wiele innych ciekawych sztuk.

Nie zabrakło wyborów najładniejszego samochodu zlotu i najlepszego wydechu, gdzie w szranki stawały również Fiaty 126p. Kto wygrał w tych konkurencjach? Przyznaję, że nie wiem, ponieważ nie mogłem zostać do końca zlotu.

Co ja wam będę opowiadał – zobaczcie sami na moim nagraniu. Zapraszam do obejrzenia wideo ze zlotu oraz zasubskrybowani a kanału:

Zapraszam Cię również na mój fanpage na Facebooku oraz mój nie do końca motoryzacyjny profil na Instagramie.

AmadeuszKomentarz: Włoska Wiosna – Zlot Włoskich Samochodów

  1. Adrian napisał(a):

    Byłem, fajna impreza, oby takich więcej.

    Co do filmiku bardzo ciekawie zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *